Trabzon’a turist dolu bir gemi daha yanaştı

İHA

Türkiye kruvaziyer gemilerinin en uğrak noktalarından biri haline geldi.

Turizm sezonunun açılmasıyla özellikle Karadeniz’in yeşil ve maviyi buluşturan sahilleri bu gemilerle gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Trabzon’a bir gemi daha demir attı

Rusya’nın Soçi kentinden hareket eden 193 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki 11 katlı “Astoria Grande” adlı kruvaziyer, Trabzon Limanı’na geldi.

788 yolcu, 433 mürettebat

788 yolcu ve 433 kişilik mürettebatıyla bu sabah saatlerinden kente gelen gemide işlemleri tamamlanan turistler, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından karşılandı.

Turistlere sağlık hizmetleri tanıtıldı

Liman çıkışında kurulan stantta kentteki sağlık hizmetleri tanıtılırken, karekodlu broşürlerin verildiği stantta turistler ilgi gösterdi.

“Amacımız Trabzon’da sağlık turizmi daha ilerilere taşımak”

Trabzon’da sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta,

Amacımız Trabzon’da sağlık turizmi daha ilerilere taşımak. Bu anlamda hem uluslararası arenada ziyaretlerimizi yaparak hem uçakla gelen misafirlerimize şimdi de deniz yoluyla gelen misafirlerimize kentimizi tanıtarak yol alma gayreti içerisindeyiz. İnşallah hem şehrimizden memnun kalacaklar hem de sağlık altyapımız ile ilgili bir bilgi sahibi olacaklar.” dedi.

“Bu çalışmalar Trabzon’a katma değer katacaktır”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan ise, sağlık turizmi anlamında yapılan çalışmaların Trabzon’a değer katacağını dile getirerek “Kruvaziyer turizmi tekrar başlamış durumda. Turizm çeşitliliği anlamında bizim için çok anlamlı. Sağlık turizminin tanıtılmasına yönelik çalışmalarımız sürmekte. Gelen yolcularımızı daha detaylı bilgilendirmek için burada tanıtıcı bir faaliyet sürdürüyoruz. İnşallah bu çalışmalar Trabzon’a katma değer katacaktır.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir